Haber

Annesini enkazda kaybeden Öykü hayata tutundu

Annesini enkazda kaybeden Öykü hayata tutundu

Çukurdan çıkarılan 4 yaşındaki Öykü’nün gülüşü yürekleri dağladı

HATAY – Hatay’da meydana gelen depremin 2. gününde annesinin cansız bedeninin göçük altında kalması sonucu 5 saatlik çabanın ardından kaldırılan 4 yaşındaki Öykü’nün yüzündeki gülümseme hem sevindirdi hem de yürekleri sızlattı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen depremin en çok yıkıma neden olduğu iller arasında yer alan Hatay’da arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Hatay’ın Antakya ilçesindeki bir binada meydana gelen depremin ikinci gününde de devam eden arama kurtarma çalışmalarında iki kişi ve bir kadının cansız bedenine ulaşıldı. Çalışma sırasında bir çocuk sesi duyunca bölgedeki AFAD Denizli gönüllü ekibi sesin geldiği noktaya yöneldi. 5 saat boyunca çalışmalarına ara vermeden devam eden Denizlili gönüllüler, çabalarının ardından 4 yaşındaki Öykü Ada Kılınç’a ulaştı. Enkazdan açılan küçük çukurlardan çıkarılan Öykü’nün hayat dramı, karşısına çıkarılan annesinin cansız bedeni oldu. Yüzünde sadece umut dolu bir gülümsemeyle hiçbir şeyden habersiz çukurdan çıkarılan Öykü’nün annesinin cansız bedeni Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde toprağa verildi.

Operasyon sırasında yaşanan artçı sarsıntılar nedeniyle birçok kez enkaz sahasının dışına çıkmak zorunda kaldık” dedi.

Denizli’den Hatay’ın Antakya ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan AFAD gönüllü ekibinden Mustafa Yıldırım, “Hatay’da meydana gelen depremin ikinci gününde AFAD gönüllüleri olarak çalışmalarımızı sürdürüyorduk. çok sayıda insanı enkazdan sağ salim çıkarmayı başardık.Depremin ikinci günü 5 saatlik çalışmanın ardından bina çöktü.4 yaşındaki Öykü Ada Kılınç’a ulaştık.5 saatlik kurtarma operasyonunda artçı sarsıntı nedeniyle birçok kez enkaz alanından çıkmak zorunda kaldık. Gönüllüler olarak Öykü’nün hayatta olması yorgunluk, uykusuzluk, soğuk gibi tüm etkenleri unutturdu. Daha fazla insan eklersek bir o kadar Hikaye kurtarmış oluyoruz” dedi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu