Haber

Meksika 100 ton insani yardım gönderdi

Türkiye’deki depremzedeler için başlatılan insani yardım kampanyasına uluslararası destek devam ediyor.

Kuzey Amerika ülkesi Meksika, Adana’ya 100 ton malzeme sevk etti.

Meksika Savunma ve Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda, Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı aracılığıyla ve Türkiye Büyükelçiliği iş birliğinde yardım taşıyan Felipe Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan (AIFA) havalanan uçak, Adana Havalimanı’na indi.

Battaniye, çadır, jeneratör…

Yiyecek, giyecek, battaniye, çadır, jeneratör, tıbbi ve hijyen malzemeleri taşıyan kargo uçağını Meksika Büyükelçiliği Ticaret ve Kültür Ataşesi Mario Chaparro ile Savunma ve Hava Kuvvetleri Ataşesi Ernesto Velazquez Montoya karşıladı.

Chaparro, Meksika halkının Türkiye’deki dost ve kardeşleriyle dayanışma içinde olduğunu belirtti.

“Türk halkını desteklemekten mutluluk duyuyoruz”

Afetlerde uluslararası iş birliğinin esas olduğuna dikkati çeken Chaparro, Türkiye’ye yardım etmekten ve Türk halkına destek olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Meksika’dan gelen arama kurtarma köpeği Proteo’nun çalışmalar sırasında hayatını kaybettiğini hatırlatan Chaparro, şunları söyledi:

Yardım ve destek için sosyal ağlar, e-postalar ve hatta el yazısıyla yazılmış mektuplar aracılığıyla çok teşekkür aldık.

100 STK çalışanı deprem bölgesinde

Adıyaman’da Savunma ve Deniz Kuvvetleri Bakanlığı ile Meksika Kızılhaçı’na bağlı 150 kişilik arama kurtarma ekibinin bir haftalık çalışmanın ardından Türkiye’den ayrıldığını belirten Chaparro, sivil toplum kuruluşlarından 100’e yakın personelin deprem bölgelerinde görevlerine devam ettiğini söyledi. Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya gibi. söylenmiş.

Gözden kaçırma Meksika’dan 150 kişilik arama kurtarma grubu Adıyaman’da Haberin Detayları
Meksika’nın arama köpeği enkaz altında Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu