Haber

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın Babası, Annesinin Personelle Yazışmalarını Paylaştı: “Komplo” İddiası

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın ailesiyle ilgili iddialar günlerdir gündemde. Enflasyonun yükselmeye devam ettiği bu dönemde Türkiye ekonomisinde fiyat istikrarını sağlamaktan sorumlu kurumun başkanına yönelik iddialar rahatsız edici olurken sıra Erkan’a gelince gazeteci Uğur Dündar da yeniden gündeme geldi.

Baba Erol Erkan, Erkan’ın TCMB başkanlığına atanacağını ‘ilk kez’ bilen İşverenler Dünyası’na ‘ilk’ kez konuştu ve Erkan’ın küçük bebekli bir anne olduğunu açıkladı.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan bir kez daha gündemin zirvesinde yer aldı. Bir çalışanın CİMER’de ailesiyle ilgili şikayetinin ortaya çıktığı iddiasının ardından lobiler daha da aktif hale geldi.

Geçtiğimiz aylarda gazeteci Ahmet Hakan’la yaptığı röportajla gündeme gelen Erkan’ın açıklamaları günlerce konuşuldu ve tepkilere ilişkin kulis görüntüleri de paylaşıldı.

Röportajın ardından birçok iddia ortaya atılırken, bir iddia da röportajın baba Erkan tarafından programlandığı yönündeydi. Ancak her iki taraf da sessiz kaldı.

Ahmet Hakan, Erkan’ın ailesiyle ilgili konuların yeniden gündeme gelmesi üzerine açıklama yapma gereği duydu.

Gazeteci Hakan, son dönemde Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın hedef alındığı yönündeki iddiaların ardından konuya açıklık getirdi:

Hafize Gaye Erkan ile yaptığım röportajda sadece Merkez Bankası’nın bağlantı birimi aracılık yaptı. Başka hiç kimse olaya dahil olmadı veya dahil olmadı. Ayrıca bahsedilen şekilde bir aracı olsaydı, “Kusura bakmayın ama bu işe neden bulaştınız?” derdim. Tanrıya şükür, bu küçük anlayışa sahibiz.

Hafize Gaye Erkan, birkaç haftadır bulunduğu ABD’den yaptığı açıklama karşısında şaşırdığını belirterek, yasal yollara başvuracağını duyurdu.

Usta gazeteci Uğur Dündar tekrar devreye girdi.

Dündar, Erkan konusunda ise yine “bebek” meselesinden yola çıkarak milyonlarca çalışan annenin sahip olmadığı haklara değiniyor.

Paylaşım kaynağı URL’si resimlerin altında bulunur.

Gazeteci Uğur Dündar, paylaşımının devamında Hafize Gaye Erkan’a yönelik bir iftira kampanyası yürütüldüğünü anlatıyor ve durumu sorguluyor:

Bir banka çalışanı günlerdir Gaye Erkan’ın babası hakkında iddialarda bulunuyordu. Bunlardan biri de baba Erol Erkan’ın bir çalışana tokat attığı tezi. Ancak Ocak ayının başında Kübra isimli bir işçi anne Gamze Hanım’a WhatsApp mesajı göndererek haklarından korktuğunu belirterek böyle bir iftira atılacağını bildiriyor. Nitekim Gaye Erkan, ABD’de Türkiye’ye kaynak bulmaya çalışırken kendisine iftira atılıyor. Yani Gaye Erkan’ın bu çabalarından bazı kesimlerin oldukça rahatsız olduğu görülüyor.

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Uğur Dündar, yaptığı açıklamalara ilişkin anne Erkan’ın telefonundan alınan ekran görüntülerini paylaştı.

Patronlar Dünyası’na konuşan baba Erkan röportajında ​​neler söyledi?

Kaynak: İşverenler Dünyası

Konuşmanın başındaki görsel bu iken baba Erkan da İşverenler Dünyası’na yaptığı açıklamalarda şunları söyledi.

Toygun Atilla, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın kulis raporunu ilk yayınlayanlardan biri olurken, Erkan’ın göreve getirilmesinin ardından özel hayatıyla ilgili küçük bebekli bir anne olduğunu da ilk açıklayan kişi oldu. Bu kez baba Erol Erkan ile konuştuklarını yazdı.

Baba Erol Erkan, Atilla’ya, “Böyle bir şey mümkün mü? Benim de bir kızım var. O da benim kızım. Nasıl böyle bir komploya alet olduğuna şaşırıyorum.” Tokat iddialarında komplo kısmının cevabı ekonomik verilerle başlıyor:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek liderliğindeki yeni ekonomik grubun kurulması ve bu güçlü gruba kızımız Gaye Erkan’ın da katılmasıyla CDS oranları oldukça düştü. Türkiye’deki ekonomik ortama olan inanç tazelendi. Bir başarı süreci yaşıyoruz. ABD’deki müzakerelerdeki başarılı atmosfer de bunun göstergesiydi. Ama ne yazık ki birisi düğmeye bastı. Yalan haber, sistematik olarak uygulamaya koyuyorlar‘ başlıklı konuşmaların sürecini görsellerle anlatıyor.

Sürecin 5 Ocak’ta başladığını belirten baba Erkan, Merkez Bankası’nda çalışan ve hakkında “tokat” iddialarının bulunduğu Kübra isimli şahsın Önder’le görüşmek istediğini ancak annesi ve babasıyla görüşmek istediğini belirtiyor. çünkü o ABD’deydi. Daha sonra ileri sürülen iddiaların rapor edileceğini aktardığını belirtiyor.

Erol Erkan, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın itibarını zedelemeye çalışıldığını belirtirken, bu çabaların “bebeği ve ailesi” üzerinden yürütüldüğü ve “Ankara’da farklı bir oyunun başladığı” iddia edildi. 2 hafta önce komplonun düğmesine basıldı ve bu amaçlandı.” Erkan ailesi de yargı sürecine hazırlandıklarını vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu