Haber

Peskov’un oğlu Wagner’in yanına Kremlin Sözcüsü de katıldı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un oğlu Nikolai Peskov, Rus paralı asker grubu Wagner’e katılarak Rusya-Ukrayna Savaşı’na katıldığını açıkladı.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlamasından sonra seferberlik ilanıyla askerliğe hak kazananlar askere alınmış ve birçok kişi ülkeyi terk etmiştir. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un 33 yaşındaki oğlu Nikolai Peskov’un Rusya-Ukrayna Savaşı’na katıldığı ortaya çıktı. Rus basınına açıklamalarda bulunan Nikolai Peskov, Rus paralı asker grubu Wagner saflarında çıkan çatışmalara karıştığını belirterek, “Yıllar önce vatanıma hizmet yemini etmiştim. Bu benim kararımdı” dedi. Wagner’e başvurduktan kısa bir süre sonra askeri eğitim aldığını ve çatışmaya katılmak üzere Ukrayna’nın Luhansk bölgesindeki birliklere gönderildiğini belirten Nikolai, “Ailem beni destekledi ama hemen değil. İlk başta şaşırdılar ama saygı duydular. karar. ifadelerini kullandı.

Wagner’in kurucusu doğrulandı

Rus paralı asker grubu Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigozhin, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un oğlu Nikolai Peskov’un sözlerinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Peskov’un Ukrayna’daki çatışmalarda yer aldığını doğrulayan Prigozhin, “Baştan sona cesaret ve kahramanlık gösterdi” dedi. Nikolai Peskov’un 6 aydır Ukrayna’da kaldığını ve görev sonunda kendisine kalp madalyası takdim ettiklerini belirten Prigozhin, “Bir zamanlar mutlak liberal olarak tanınan Dimitriy Peskov oğlunu gönderdi. Benimle iletişime geçip sordu. Onu topçu sınıfına almam için.” – MOSKOVA

haber-samandag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu