Haber

İzmir’in İlk ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’ Bayraklı’da

Bayraklı Belediyesi, İzmir’in ilk Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nı ilçeye kazandırmak için geri sayıma başladı. Mansuroğlu Mahallesi’nde 18 bin metrekare alan üzerine kurulacak parkın inşaatında sona gelindi. Dev parka 26 adet zeka oyunu öğesi ve dijital oyun ünitesinden oluşan bölümler yerleştirildi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Projemiz Bayraklı’ya değer katacak. Kısa zamanda hem çocuklarımızın hem de ailelerin hizmetine sunacağız.”

Yerel seçimlerden bu yana Bayraklı’ya onlarca modern park ve yeni yeşil alan kazandıran Bayraklı Belediyesi, İzmir’in ilk ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’ çalışmalarında da sona yaklaştı. Mansuroğlu Mahallesi’nde 17 bin 915 metrekarelik alanda yürütülen çalışmalarda çocukların eğlenirken öğrenmesi amaçlandı. Bu kapsamda parka 26 adet zeka oyunları ekipmanları ve dijital oyun üniteleri kuruldu. Çeşitli ağaç, çalı ve çiçek türleri kullanılarak peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Parkta çeşitli aktiviteler ve rekreasyon için kullanılabilecek bir amfi tiyatro oluşturulmuştur. Çağdaş görünümü, yürüyüş yolları, yeşil alanı, oyun alanları ve kafeteryasıyla ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’ yepyeni bir cazibe merkezine dönüşmüştür.

GENÇLERDEN SANDAL’E TEŞEKKÜR

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da çalışmaları yerinde inceledi. Parkı ziyaret eden gençlerle de sohbet eden Önder Sandal, projeyi beğenip beğenmediklerini sordu. Bayraklı’da daha önce böyle bir park çalışması görmediklerini belirten gençler, mutluluklarını dile getirerek, çocuklara ve gençlere yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Sandal’a teşekkür ettiler.

“ÇOCUKLARIMIZ ONLARI GELİŞTİRECEK, EĞLENİRKEN ÖĞRENECEK”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İzmir’de tek olan parkımızda çocuklarımız eğlenirken öğrenip kendilerini geliştirecekler. Proje ilçemizin önemli bir ihtiyacına cevap verecek. Her şey çocuklarımız için.” ve geleceğimiz olan gençlere, onların hayalini kurduğu Bayraklı’yı hep birlikte geleceğe hazırlıyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-ceyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu