Haber

Hatay’da Sıcaklık Rekoru Kırıldı: Termometreler 50 Dereceyi Gösterdi

Hatay’da sıcaklık rekoru kırıldı… Termometreler 50 dereceyi gösterdi

HATAY Meteoroloji verilerine göre, Türkiye’de sıcaklık rekorunun 50 derece ile kırıldığı Hatay’ın Hassa ilçesinde şehrin işlek caddeleri boşalırken serinlemek isteyen vatandaşlar Karapınar Gölü’ne akın etti.

Meteorolojik verilere göre Türkiye’de görülen en yüksek sıcaklık 20 Temmuz 2021’de 49,1 derece ile Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşandı. Bu rekor dün Hatay’ın Hassa ilçesinde 50 derece ile kırıldı. Meteorolojinin açıkladığı rekor sıcaklığın yaşandığı Hassa ilçesinde çarşı ve kent merkezi boş kaldı. Hava sıcaklığından bunalan vatandaşlar, Aktepe Mahallesi’ndeki Karapınar’ın doğal kaynak suyuna akın etti. Gençlerin doyasıya eğlendiği doğal göl, rengarenk manzaralara sahne oldu.

“Hassa’da hava çok sıcak serinlemek için yüzüyoruz”

Serinlemek için yüzdüğünü belirten Fazilet Kahya, “Hassa ilçesine bağlı Aktepe Mahallesi’nde güzel bir bölgedeyiz. Burası Karapınar olarak biliniyor. Hassa’da şu an hava çok sıcak, serinlemek için denize giriyoruz. .”

“Yangın içindeyiz, suya girerek çözüm buluyoruz”

Sıcak havadan kaçmak için Karapınar Gölü’ne geldiklerini kaydeden Muhammet Kahya, “Şu anda Hassa’da yanıyoruz, suya girerek çözüm buluyoruz. Şu an epeyce serinleyip donduk. Havalar çok sıcak. .”

“Gençler sıcakta denize girmek için buraya geliyor”

Karapınar Gölü’nün doğal kaynak sularından oluştuğuna işaret eden Ahmet Acar, “Burası Aktepe Mahallesi’nin Karapınar mevkisi. Şu an hava 50 dereceye yakın. Burada sadece kaynak suyu var, vahşi su yok. Genç İnsanlar sıcak havalarda buraya denize girmek için geliyor.”

“Suya girip çıkıyorsunuz 5 dakika sonra kuruyor”

Mehmet Altekin, suya girip çıktıktan sonra sıcak havanın etkisiyle çabuk kuruduğuna dikkat çekti. Şeklinde konuştu.

melikgazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu