Haber

Diyarbakır Anneleri: Çocuklarımızı geri istiyoruz

Çocuklarının terör örgütü PKK’lılar tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, çocukları için mücadeleye devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek HDP önündeki çadırda oturma eylemi başlatan ailelerin çocuk nöbeti 1.529 gündür sürüyor.

Oğlu Aziz’in 8 yıl önce HDP aracılığıyla aldatılarak terör örgütüne teslim edildiğini iddia eden Güzide Demir, oğlunu ‘teslim olmaya’ davet etti.

Çocuğunu alana kadar HDP il binası önünden ayrılmayacağını belirten Demir, “Çocuklarımız için oturma eylemimizi 5 yıldır bu çadırda sürdürüyoruz. çocuklarımız geldi. Benden ne istediler? Oğlumu bana geri versinler. HDP oğlumu kandırdı, PKK’ya teslim etti.” “Orada oğlumu dağa, taşa mahkûm ettiler. Oğlum Aziz, nerede olursan ol, gel güvenlik güçlerimize teslim ol. Teslim olan çocukların hiçbiri cezalandırılmadı. Gelin teslim olan çocuklara katılın. Ben teslim olmadım. 8 yıldır senden haber alıyorum, artık bu hasret bitsin, dön evine.” söz konusu.

Çocuğu Fırat için İstanbul’dan Diyarbakır’a gelen Ziyamet Altunbey, çocuğunun 17 yaşındayken kaybolduğunu söyledi.

Altunbey, “Oğlum İstanbul’da bir fırında çalışıyordu. Oğlum berbere gitti ve bir daha dönmedi. Oğlum daha 17 yaşındaydı. Oğlum gel artık. Bak hastayım. Baban ve kardeşlerin hepinizi özledim. Dünyada oğlum gibisini görmedim. Kim aldattı? Kimi “Bilmiyoruz. Oğlumun kaybolmasıyla ilgili her yere başvurduk ama bulamadık” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu