Haber

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer’de Çıkan Orman Yangını İle İlgili Açıklamada Bulundu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer ilçesindeki orman yangınını bir an önce kontrol altına almayı hedeflediklerini belirterek, “Gördüğünüz gibi itfaiye uçakları, helikopterler havadan destek vermeye çalışıyor.” söz konusu.

Başkan Böcek, dün akşam saat 21.08 sıralarında Göynük Değirmendere Mahallesi mezarlık mevkiindeki ormanlık alanda çıkan ve rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan yangını söndürme çalışmalarını inceledi.

Böcek, gazetecilere açıklama yaptıktan sonra dün akşam saat 21.15’te Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne haber verilmesinin ardından tüm ekiplerinin yola çıktığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak 73 itfaiye aracı, sprinkler, iş makinesi ve 223 itfaiye ile yangının söndürülmesine yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Böcek, “Şu anda yanan alanın 180 hektarı geçtiği söyleniyor. Bütün amacımız yangını bir an önce kontrol altına almak. Artık ciğerlerimiz yanmayacak. Ormanlarımız yanmayacak.” söz konusu.

Böcek, ulaşımı olmayan dik bir alanda çıkarak ilerledi ve kuzey rüzgarının da etkisiyle şu anda kontrol altına alınamadı.

Söndürme çalışmalarına mümkün olduğunca katıldıklarını belirten Insect, “Şu anda gördüğünüz gibi itfaiye uçakları ve helikopterlerin hepsi havadan onlara destek olmaya çalışıyor.” söz konusu.

Çevre illerdeki belediyelere ait grupların da takviye için geldiğini belirten Böcek, tüm belediyelere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu