Haber

Akşener’in tutumu İYİ Parti’yi karıştırdı! Büyük bir istifa dalgası yaklaşıyor

Genel seçimleri kaybetmenin sorumlusu olarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu gören İYİ Parti lideri Meral Akşener, CHP’deki değişimin ardından yerel seçimlerde işbirliği kapısını bir kez daha kapattı.

Bu durumun ardından yaşanan ayrılıklara dikkat çeken bazı partililer, “Başka istifalar da olabilir” dedi.

“BU TUTUM DEVAM EDERSE İSTİFALAR ARTACAK”

Cumhuriyet’te yer alan kulis haberine göre, bazı partililer “Akşener’in neden kapıları kapattığını anlayamadıklarını, bu stratejinin Ankara ve İstanbul başta olmak üzere büyükşehir ve ilçelerin yeniden iktidara teslim edilmesi anlamına gelebileceğini” düşünüyor. Parti üyeleri, “Akşener bu tutumunu sürdürürse partiden istifalar artacaktır.”devletler.

CHP’NİN ADAYI MANSUR YAVAŞ’I DESTEKLEDLER

İYİ Parti yönetimi de “Ankara’da Mansur Yavaş’a karşı bir adayın daha getirilmesi stratejisine” karşı çıkıyor. YETERLİ Taraflar ayrıca, “Yavaş, İYİ Parti tabanına yabancı değil ve bu nedenle Ankara’daki İYİ Parti seçmeninin yerel seçimlerde bir kez daha oy vereceği ismin Yavaş olacağı tüm anketlerde ortaya çıktı.” YETERLİ Partileri şu eleştirilerde bulundu:

“Yavaş’ın Ankara seçmeni üzerindeki gücü ortada. Yavaş hem CHP seçmeninden hem de UYGUN Parti seçmeninden oy alabilecek bir isim. Ankara’da CHP ile iş birliği çok iyi yapılabilir. Ankara’da büyükşehir belediye başkanlığı CHP’ye bırakılabilir ve bunun karşılığında DÜZGÜN Partisi de Keçiören, Etimesgut, Polatlı gibi milliyetçi-muhafazakar seçmen yapısına sahip ilçeleri yönetmeye talip olabilir. Böylece sadece büyükşehir belediyesi değil, AK Parti ve MHP yönetimindeki ilçe belediyeleri de muhalefetin eline geçebilir. Ama kapıları kapattığınızda ilçe belediye başkanları da tehlike altında oluyor.”

habercelebi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu