Haber

AK Parti yerel seçimler öncesi kan tazeliyor: 21 il başkanı değişti

AK Parti Merkez Yürütme Konseyi toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yerel seçim kampanyasını başlatacağı olağanüstü kongrenin tarihi 7 Ekim olarak kesinleşti. Yerel seçimlerin ardından olağan kongre süreci başlayacak.

Milliyet’in haberine göre muhteşem kongre sürecinde AK Parti’nin sadece ana kademesi yenilenecek. Yerel seçimlerin ardından mahalle, belde, ilçe ve il kongreleri ile olağan kongre süreci başlayacak ve 2024 sonbaharında büyük olağan kongresi yapılacak.

21 İL LİDERİ DEĞİŞTİ

MYK’da Organizasyon Lideri Erkan Kandemir, kongre çalışmalarına ilişkin yaptığı detaylı sunumda il ve ilçe teşkilatlarında yapılan revizyondan bahsetti. Belediye başkanı veya belediye meclis üyesi olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının görevlerinden ayrılmaları talimatı kapsamında 21 il başkanının yerine yeni isimlerin atandığına işaret eden Kandemir, il ve ilçe yöneticilerinde değişikliklerin devam edeceğini bildirdi. .

ERDOĞAN’DAN SEÇİM TALİMATLARI

Erdoğan’ın yerel seçimlerin başlamasının kongre ile birlikte verileceğini hatırlattığı toplantıda, “Seçimler için daha çok çalışacağız. Mevcut ekonomik tabloyu oluşturan sebepleri kamuoyuna açıklamamız gerekiyor. Belediye başkanları için iyi adaylar belirlememiz gerekiyor. Toplumda sevilen ve takdir edilen doğru adaylara odaklanacağız.”söyledikleri kaydedildi.

KAYNAK: MİLLİYET

haber-gebze.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu