Haber

Vedat Milor’dan gönlündeki cumhurbaşkanı adayını görmezden gelen 6’lı masaya olay gönderme

Sosyal medyada çeşitli mevzularda yaptığı anketlerle dikkat çeken ünlü gurme ve gastronomi müellifi Vedat Milor altılı masayı kötü tiye aldı. İki ay evvelki üzere Twitter hesabından seçim anketi yapan Milor, “Seçimde muhalefet kanadından hangi adayı görmek isterdiniz?” diye sorarken, Altılı Masa’ya çok konuşulacak göndermede bulundu.

“6’LI MASA TEZ ETMEMELİ”

Altılı masanın acele etmemesi gerektiğini söyleyen Milor, “Muhtar Kent çok hürmet duyduğum biri. Mesleği ve muvaffakiyetleri tartışılamaz. Lakin 6’lı Masa acele etmemeli. Ondan daha az oy alacak birini bulabileceğini düşünüyorum. Eğer biraz daha kafa yorarlarsa Ekmeleddin Bey’den de az alacak birini bulabilirler” sözlerini kullandı.

Öte yandan Milor’un henüz bitirmediği anketinden şu ana kadar çıkan sonuç şu şekilde:

İLK ANKETTEN MANSUR YAVAŞ ÇIKMIŞTI

Ayrıca Vedat Milor’un iki ay evvel yaptığı, altılı masanın cumhurbaşkanı adayına yönelik ankette Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Meral Akşener’i öne çıkarmıştı. Milor’un anketinden birinci çıkan isim büyük farkla Mansur Yavaş olmuştu. Yavaş150 bin kişinin katıldığı anketteki oyların %66.6’sını almıştı. İkinci sıradaki Kılıçdaroğlu ise yüzde 18.2’de kalmıştı. Üçüncü sıradaki İmamoğlu’nun oy oranı %12.6, Akşener’in oy oranı ise %2.7 olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu