Haber

Van’da tekstil sektöründe istihdam sayısının 20 bine çıkarılması hedefleniyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Ozan Balcı, bir yıl içinde dokumacılık kesiminde çalışan emekçi sayısını 20 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Organize sanayi bölgesinde (OSB) inşaatı devam eden dokumacılık kent fabrikalarında incelemelerde bulunan Balcı, yatırımcılardan da çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Balcı, OSB’de iş insanlarının ve işçilerin üretime katkı sunmak için canla başla çalıştığını söyledi.

Her zaman üretimin ve istihdamın yanında olduklarını belirten Balcı, şunları kaydetti:

“OSB’de Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Valiliğimizin iş birliğiyle yaptığımız 6 dokuma fabrikamız bitti. 10 fabrikamız da iş insanlarımız tarafından yaptırılıyor. İnşallah 9 fabrikanın daha temelini birkaç ay içinde atmış olacağız. Toplam 25 dokumacılık fabrikamız olacak. Maksadımız de inşallah önümüzdeki yıl sonuna kadar Van’da dokumacılıkta çalışan personel sayısını 20 bine çıkarmak. Van büyük bir potansiyel barındırıyor. Bunu gerçekleştireceğiz, istihdama da çok büyük katkı sağlayacağız.”

Yatırım yapmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırdıklarını aktaran Balcı, “Biz de canla başla çalışıyoruz. Emekçilerimiz alın teri ile yağmurda, çamurda, toprakta çalışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Onları destekliyoruz. İstidam sorununun tahliline de bu fabrikalar çok büyük katkı sağlayacak.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu