Haber

Van’da Gösteri ve Açık Hava Toplantısı Yasaklandı

Van Valiliği gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantılarının 2 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen fesih ve yasaklama kurallarıyla doğrudan ve açıkça belirlenen hareket ve baskınların önlenmesinin planlandığı belirtildi.

Açıklamada, kamunun can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının ortadan kaldırılması, milli güvenliğin, temel hak ve özgürlüklerin korunması, genel kamu düzeninin devamının sağlanması ve yayılmasının önlenmesinin amaçlandığı belirtildi. şiddet olaylarından.

“Van ili coğrafi sınırları içerisinde Valilik ve Kaymakamlık makamlarınca uygun görülen etkinlikler dışında Kanun kararları uyarınca 28 ve 29 Ekim tarihlerinde 2 gün süreyle yapılacak gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hakkında Basın Açıklaması, 2911 Sayılı Kanunun ilgili kararları gereğince oturma hareketleri ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, broşür, broşür ve el ilanı dağıtılması yasaktır. 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11 inci maddesinin (a) ve (c) bentleri kararları uyarınca belirtilen tarihlerde yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu