Yaşam

Valilik, Murat Övüç’ün programını milli değerlere aykırı bulduğu gerekçesiyle iptal etti.

Sosyal Medya ünlüsü Murat Ovuç önümüzdeki günlerde Bafra ve Atakum’da düzenlenmesi beklenen iki etkinlikte kadınlarla buluşacaktı. Samsun Valiliği, Övüç’ün iki ilçede yapmayı planladığı ‘Kadınlar Matinesi’ etkinliğini ‘milli ve manevi değerlere aykırı’ olduğu gerekçesiyle yasakladı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımız, ‘Kadın Matinesi’ adı altında ilimizde düzenlenmesi planlanan etkinlikle ilgili olarak bir yetkili makam tarafından Valiliğimize ulaşmıştır. organizasyon şirketi ve programın toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı olduğunu, bu nedenle önümüzdeki günlerde Bafra ve Atakum’da yapılması planlanan faaliyetlerin 5442 sayılı Kanunun 11(c) maddesine aykırı olduğunu, “İl sınırları içinde asayiş ve güvenlik, kişi dokunulmazlığı, tasarrufla ilgili güvenlik, kamu yararı. Güvenliği sağlamak ve önleyici kolluk uygulamak valinin görev ve görevidir. Bunları sağlamak için vali gerekli karar ve tedbirleri alır. ‘ Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAŞKAN DA “İZİN VERMİYORUZ” DEDİ

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün 22 Ağustos’ta düzenleyeceği etkinlik için, “Böyle bir etkinliğin yapılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu