Haber

Üsküdar’da Uluslararası Kadınlar ve Küresel Sorunlar, Çözüm ve Önerileri Sempozyumu başladı

Üsküdar Üniversitesinde düzenlenen “Uluslararası Kadınlar ve Küresel Sorunlar, Çözüm ve Önerileri Sempozyumu”nda insanlığın karşı karşıya kaldığı global problemlere bayanların gözüyle bakılarak, tahlil teklifleri tartışılacak.

Üsküdar Üniversitesi, Afrika- Asya Üniversiteler Birliği ve İstanbul İlim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “Uluslararası Kadınlar ve Küresel Sorunlar, Çözüm ve Önerileri Sempozyumu”nun açılışı, Üsküdar Üniversitesinin Ümraniye’deki NP Sağlık Yerleşkesi İbn-i Sina Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Kuveyt Buyrukluğu Prensesi Neval Sabah, sempozyumda bulunmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Toplumun yarısını bayanların oluşturduğunu belirten Sabah, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu tür faaliyetlerde konuların konuşulması, sorunların dile getirilmesinde vesile oluyor. Günümüz dünyasında özellikle ekonomik sıkıntıların olduğu bir dönemde erkeklerin yanında kadınların duruşu da çok önemli. Son yıllarda Arap kadınları çeşitli haklarını elde etmeye ve hayatın her yerinde olduğu gibi siyasette de yer almaya başladı.”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da üniversitede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yapılan konuşmalarının akabinde aile fotoğrafı çekildi.

Dünyada insanlığın karşı karşıya kaldığı global meselelere bayanların gözüyle bakarken bu sıkıntılara yönelik tahlil tekliflerinin tartışılacağı sempozyum, yarın sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu