Haber

Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023 Buca’da sona erdi

Dünya çapında organize eden bilim kuruluşu MILSET Europe’un projelerinden biri olan ve Türkiye’de ilk kez Buca Belediyesi’nin sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023’te sona gelindi. Buca’da dünyanın birçok farklı ülkesinden gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Bu kampın geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak genç bilim insanlarının yetişmesine vesile olduğuna inanıyorum.”

Buca Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Bilim Yaz Kampı’nda 13 farklı ülkeden genç Buca’da ağırlandı. ‘Yeni Nesil Tıp, Teknoloji ve Yapay Zeka’ temasıyla düzenlenen kampın kapanış töreni özel bir üniversitede gerçekleştirildi. 30 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri ​​arasında süren kampta konuk öğrenciler bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları ve kültürel gezilerle dolu bir hafta geçirdiler.

Etkinliğin sonunda Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Fazilet Başer Balkır, katılan öğrencilere sertifika verirken, Buca Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü BUCA IMSEF Lideri Ümit Karademir tarafından komite üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi.

Türkiye’de ilk kez düzenlendi

Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023, Buca Belediyesi, BUCA Bilim ve Sanat Merkezi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR’ın ortak çalışmasıyla gerçekleştirildi. Türkiye’de ilk kez düzenlenen organizasyonun bu yılki kamp teması ‘Yeni Nesil Tıp, Teknoloji ve Yapay Zeka’ olarak belirlendi. Programda bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları, sosyal ve kültürel etkinlikler yer aldı. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu