İş

Türkiye Finans Katılım Bankası artık KAD-SİS’te

Kuyumculuk sektörünün lider firması İstanbul Altın Rafinerisi’nin ekonomiye kazandırdığı KAD-SİS modeli paydaş sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük akredite rafinerilerinin ortasında yer alan İstanbul Altın Rafinerisi’nin bir Fintech projesi olarak başlattığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi devletin çeşitli organları ile kapsamlı çalışmalar yürüterek geliştirdiği KAD-SİS. Türkiye Cumhuriyeti, BDDK, Darphane mevzuatına uygun altyapısını kuracağına, halkının inancıdır. Sağlandığı ‘en güvenilir sistem’ olarak çalışmaya devam ediyor.

İstanbul Altın Rafinerisi Yastığı altında2018 yılında iki altını ekonomiye kazandırmak amacıyla hayata geçirilen KAD-SİS, Kuyumcular Altın Değerleme Sistemi’ne dahil olan ve altının kaydileştirme sürecini gerçekleştiren Türkiye Finans Katılım Bankası’nın ilk özel iştirak bankası oldu.

Altın tasarruf modeline uygun olarak bankalar ve kuyumcularla iş birliği modeli olarak faaliyet gösteren KAD-SİS, kamu bankaları ile başlamıştır. 2022 yılı başından itibaren sisteme dahil olan ilk özel bankalar olan Türkiye İş Bankası, Akbank ve Deniz Bank’ın ardından Türkiye Finans, ilk özel iştirak bankası olarak KAD-SİS’e dahil olduğunu açıkladı. vatandaşlar, kuyumcular ve bankalar dahil olmak üzere paydaşlar kar eder.

osmangazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu