Ekonomi

Toplu sözleşmede ön müzakere süreci tamamlandı

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü, önümüzdeki 2 yılı kapsayacak maaş zam görüşmelerine çevrildi.

1 Ağustos’ta başlayan 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde komisyon çalışmaları tamamlandı. 2 Ağustos’ta başlayan ve hafta sonu da devam eden komite çalışmasında Memur-Sen ve bağlı sendikaların Kamu Patronu Komitesi’ne sunduğu öneriler tek tek görüşülerek tasnif edildi. 11 Hizmet kolu önerileri ile genel önerilerin görüşüldüğü kurul çalışmalarında kamu görevlilerinin talep ve beklentileri tek tek incelendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik’in bazı toplantılara katıldığı komitenin çalışmaları, Memur-Sen’in genel önerilerinin görüşülmesiyle son buldu.

İlk teklifin 14 Ağustos’ta sunulması bekleniyor.

Toplu sözleşmenin bundan sonraki aşamasında komisyon çalışmaları sırasında ortaya çıkan raporlar ışığında teklifler görüşülecek.

9 Ağustos’ta başlayan müzakere süreci 12 Ağustos’ta sona erecek. Kamu Patronu Komitesi’nin ilk teklifi 14 Ağustos’ta sunması planlanıyor.

Hükümetin ikinci önerisi ne zaman?

Genel teklifler 15 Ağustos’ta görüşülecek ve hükümetin toplu sözleşmede ikinci teklifini 17 Ağustos’ta sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu