Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Adıyaman’daki depremzedeleri ziyaret etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Adıyaman’da afetzedeleri ziyaret etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin en çok yıkıma neden olduğu kentlerden biri olan Adıyaman’a gelen Sarıgül, çadır kentlere yerleştirilen depremzedelerle buluştu.

Depremzedelere seslenen Sarıgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ardından Türkiye’den binlerce kişinin afetzedelerin yaralarını sarmak için bölgeye geldiğini, Allah’tan benzer acıları bir daha Türkiye’ye ve insanlığa göstermemesini dilediğini söyledi. Sarıgül, Türkiye’nin en kısa sürede yaralarını saracağına inandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Yıkılanı yapacağız, dağılanı toplayacağız ama inanıyoruz ki kaybolan canları geri getiremeyeceğiz. Hep birlikte bu enkazın altında kalmayacağız, üstesinden geleceğiz. Birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Acı çektik. Bu depremde çok ama Türk milletinin bizi ayağa kaldıran gücünü gördük.Dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik.” “

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğuna işaret eden Sarıgül, gerekli önlemlerin alınması için “Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığı” kurulmasını önerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu