Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hendek ilçesindeki su sorununu çözüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda yaşanan doğal afet sonrası su sorunu yaşayan Hendek ilçesine bağlı bazı mahallelerin sorununu hızla hayata geçirdiği sondaj çalışmalarıyla analize taşıyor. Ekiplerin yoğun çalışmasına tanık olan ilçe muhtarları, hızlı analiz için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ), Hendek ilçesinin bazı kesimlerinde yaşanan su kesintisini hızla analiz ediyor. Sel felaketi sonrası Aşağıçalıca, Hallaç, Çobanyatak, Uzunçarşı, Yeşilyurt, Yukarıçalıca, Hacıkışla, Kocaahmetleri, Sivritepe, Kurtköy, Pirler, Yağbasan, Sofular, Akarca, Sukenarı, Karatoprak, Paşaköy ve Tuzak mahallelerinin içme suyu ile kesintisiz buluşması için. geçen aylar Bölgede iki yeni içme suyu kaynağı keşfedildi. Yeşilyurt bölgesindeki iki sondaj kuyusundan çıkan su, laboratuvar incelemeleri tamamlandıktan sonra yeni içme suyu hatlarıyla vatandaşların musluklarına verilecek.

Çalışmalardan memnun olduğunu belirten Yukarıçalıca Mahalle Muhtarı Kadir Yağ, “Geçtiğimiz aylarda bölgemizde yoğun bir sel olayı yaşandı. Çok şükür yoğun yağış sonucu herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin çabalarıyla çalışmalarını sürdürdü. Çok kısa sürede iki su kaynağı buldu. Özverili çalışmalarından dolayı tüm ekiplere mahalle sakinleri ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

Karatoprak Mahallesi Muhtarı Turgut İzci, “Bugün sondaj çalışmaları sonucunda çıkan sudan memnunuz. Büyükşehir Belediyesi doğal afetin verdiği zararı hızla gidermek için aralıksız çalıştı. Bugün yeni içme suyumuzu inceledik. Kaynak, çalışmalar sonucu ortaya çıktı.Laboratuvar sonuçlarının ardından bölgemizde iki yeni içme suyu kaynağımız var.Uzun yıllar içme suyu sorunu yaşamayacağımıza inanıyoruz” dedi.

haber-sultanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu