Haber

Reklamcı atölyeye çevirdiği işyerinde depremzedeler için çadır üretiyor

OSMANİYE’de reklamcılık yapan Metin Bahçeci, depremzedeler için çadır üretmeye başladı. Bahçeci atölyeye çevirdiği iş yerinde ürettiği çadırları ücretsiz gönderiyor.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin vurduğu kentlerden Osmaniye’de sanayi sitesindeki atölyesinde reklam yapan Metin Bahçeci, iş yerini çadır atölyesine çevirdi. Çadırları ihtiyaç sahibi çevre il ve ilçelere ücretsiz olarak gönderen Bahçeci, “Enkazlarda arama kurtarma çalışmalarına katıldım. Sahada etkin bir şekilde çalıştık. 3 günlük bir arama kurtarma deneyimi yaşadık. Çok sayıda kişiye ulaştık. Ardından profesyonel ekipler geldi. Ben ayrıldım. Kendi imkanlarımız ile çadır yapmaya başladık” dedi.

110 ADET ÇADIR TESLİMAT ETTİK Çadırları branda ve vinil kullanarak ürettiklerini kaydeden Bahçeci, “Profil demir kesip kesebiliyoruz. Ben prototip çadır ürettim. O çadırdan 10 tane kendi imkanlarım ile yapabildim. Gönderdik. Kırıkhan bölgesine.Toplamda 110 adet çadır kurup teslim ettik.İsteyen grup ile birlikte çadır üretmeye devam ediyoruz.İmkanı olursa bize çadır yaptırmak isteyenler var.Kimseye çadır satamıyoruz. çünkü biz ticaret yapmıyoruz ama 10 aileye yetecek kadar yemek, yiyecek ve giyecek bağışında bulunan ailelere çadır anlamında yardımda bulunacağımızı söylüyoruz.Para ile alamazsınız ama 10 yaparsanız bizim için çok güzel olur. Ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayabilirdik.Bu konuda da size yardımcı olacağız.Yalnız değiliz diyoruz.50-55 kişilik bir arkadaş grubumuz var.Daha önce Osmaniye’deki yangınlarda emek vermiştik.Şimdi yine elimizi taşın altına koyduk. Onu da takıp sahaya çıktık. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dua edin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu