Haber

Putin: Rusya’ya nükleer silahla saldırmaya cüret eden her ülke yeryüzünden silinecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gazetecilere yaptığı açıklamada, G-7 ülkelerinin tavan fiyat belirlemesine ilişkin “Petrolde uygulanan tavan fiyat, bizim petrolümüzü sattığımız fiyat düzeyinde olursa etkilenmeyiz” ifadelerini kullandı. Rus petrolü üzerinde.

Putin: NÜKLEER SALDIRGANI DÜNYADAN SİLECEĞİZ

Ukrayna konusunda Putin, “Sorunu çözme süreci basit olmayacak ve zaman alacak. Öyle ya da böyle, bu süreçteki tüm katılımcılar sahadaki gerçekleri kabul etmek zorunda kalacak” dedi. Rusya Devlet Başkanı, “Rusya’ya nükleer silahlarla saldırmaya cüret eden her ülke yeryüzünden silinecektir” dedi. Rusya ve ABD istihbarat birimleri arasında temasların devam ettiğini belirten Putin, yeni esir takası ihtimali için “Her şey mümkün” dedi.

ZELENSKY: TÜM ÜLKELERE SAKİN BİR DEVLET

Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, İstanbul’da düzenlenen TRT World Forum 2022’ye online bağlanarak açıklamalarda bulundu. Zelenskiy, “Bir devlet bütün ülkelere gıda ürünleriyle şantaj yapıyor. Biz bir gemi gönderdiğimizde bu geminin geliş süresi 3-5 hafta. Her ay 2-3 milyon ton Ukrayna tahılını eksik gönderiyoruz. Bölgemiz mutlaka Bu sorunu çözme potansiyeli.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu