Ekonomi

Pervin Buldan: Bir seçim yapmalıyız

Buldan, ilçedeki bir yasevinde yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde istedikleri sonucu alamadıklarını belirterek, “Yapacağımız seçim bir kez daha olacak seçim olacak. hepimiz için kaderimizi belirle.” dedi.

Yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde ikinci cinsiyette iki isimden birinin tercih edileceğini belirten Buldan, şöyle konuştu:

“Demokrasi ve faşizm ortasında bir seçim yapmak zorundayız. Barış ve savaş siyasetinin ortasında değerli bir seçim yapmak zorundayız. Diyarbakır halkı kendi sorunlarının tahlil edilmesini istiyor. Kürt halkı da çözüm istiyor. Kürt sorunu demokratik yöntemlerle çözülsün Kürt halkı haksız yere cezaevinde bulunan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istiyor.

Hiçbiri hata yapmadığı halde yıllarca haksız ve hukuksuz tutukluluklarına razı olmuyorlar, belediyelerine kayyum atanmasına rıza göstermiyorlar, irade göstermiyorlar. Bu mesajla, bu anlayışla sandık başına giderek bu ülkeyi yönetenlere yarın Diyarbakır’da ve tüm bölgede, tabii ki Türkiye’nin her yerinde değerli bir mesaj vermek bizim elimizde.”

habercemisgezek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu