Haber

Kayseri Hacılar ADEM’de Sertifika Töreni

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı Hacılar Kafe Restaurant’ta düzenlenen kermes ve sertifika törenine Kayseri’nin Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, Hacılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Fazilet Kahraman, İŞKUR İl Müdürü Ayşe Ak, ilçe protokolü, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Hacılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Fazilet Kahraman, ADEM kurslarının kadınların umudu olduğunu vurgulayarak, “ADEM merkezlerinde kadınlarımız çeşitli branşlarda hem eğitim alıyor hem de sosyalleşiyor. Ayrıca kadınlarımızın sosyal hayata daha fazla dahil olduklarını, ekonomik ve sosyal yönden güçlenerek aile bütçelerine katkı sağladıklarını görüyoruz.” Söz konusu

Devletin kadın, çocuk, genç, yaşlı, engelli ayrımı yapmadan her zaman herkesin yanında olduğunu belirten Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü; “Belediye olarak kadın istihdamının artırılması ve kadınlarımızın toplumda toplumsallaşması amacıyla yapılan çalışmalara her zaman destek olduk, destek olmaya da devam edeceğiz. Vakit ayırıp bu kurslara katılan tüm kursiyerlerimizi, onlara bu imkanları sağlayan öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi kutluyorum. Hacılar Aile Güçlendirme Merkezi’ne destek veren Kaymakamımız Burak Dertlioğlu’na, Belediye Başkanımız Bilal Özdoğan’a ve hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum.”

Daha sonra kürsüye gelen Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Bilal Özdoğan’a özellikle yokluğunda hacılarımızın her türlü kurumla yapmış oldukları güzel işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum. ADEM çok güzel bir proje. Her zaman desteklediğimiz bir projeydi. Nitekim tıpkı kadın kooperatiflerimiz gibi aile destek merkezlerimizde de kadın emeğinin bulunması ve takdir edilmesi açısından son derece değerlidir. Favori projemiz. O yüzden burada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bundan sonra da kapımızın tüm vatandaşlarımıza ve kadınlarımıza açık olduğunu belirtmek isterim. Emekleri için tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Söz konusu.

Açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesinin ardından ADEM kursiyeri hanımların yaptığı eserler katılımcılar tarafından ilgiyle gezildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu