Haber

İYİ Parti Edirne İl Teşkilatı Öğrenci Yemini Okunmasını İstedi

DÜZGÜN Partisi Edirne İl Teşkilatı, ekonomik krizin veliler üzerindeki etkisine dikkat çekmek ve Öğrenci Yemini’nin kaldırılmasına tepki göstermek amacıyla valilik önünde basın açıklaması yaptı. Parti üyeleri burada Öğrenci Yeminini okudu. UYGUN Partisi Edirne İl Lideri Alpay Alpagut Engin, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızda milli bilinci ve milli değerlerimize aidiyet duygusunu güçlendirmek amacıyla, tüm kanunlara rağmen yasaklanan ‘Andımız’ Yargı kararı ülke genelinde yeniden okunmaya başlamalıdır.”

İYİ Parti’nin ülke genelinde ekonomik krizin velilere etkisine dikkat çekmek ve Öğrenci Yemini’nin kaldırılmasına tepki göstermek amacıyla eş zamanlı yaptığı hareket kapsamında Edirne İl Müdürlüğü bugün Edirne Valiliği önünde basın açıklaması yaptı. . Partililer Valilik önünde toplanarak Öğrenci Andı okudu. İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’in okuduğu basın açıklaması şöyle:

“YASAKLANAN ‘BOŞLUĞUMUZ’ TÜM MİLLETTE YENİDEN OKUNMAYA BAŞLAMALI”

“Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı dışında din eğitimi veya değerler eğitimi adına yapılan vakıf, cemaat, dernek grupları ve benzeri faaliyetlerin ülkemizdeki eğitim ve öğretim sürecini olumsuz etkilediği bilinmelidir. Çünkü bunun hangisi olduğu bilinmemektedir. Bu tür faaliyetlerde bulunan grupların uyduğu müfredat ve program, bu durum oldukça tehlikelidir.Özellikle belirtmek isteriz ki, her zaman olduğu gibi öncelikli talebimiz çağdaş ve modern eğitimle birlikte eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. Devletimizin hiçbir biriminin onay vermediği, yasa dışı olarak nitelendirilen sözde eğitim ve barınma merkezlerine bırakın derhal müsamaha gösterilmesini, milli bilincin ve milli değerlerimize aidiyet duygusunun güçlendirilmesi amacıyla ​​Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızda yargı kararına rağmen yasaklanan ‘Andımız’ ülke genelinde yeniden okunmaya başlamalıdır.

“ÜCRETSİZ YEMEK SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİN”

Ailelere yük olan ağır kırtasiye giderlerinin devletimiz tarafından karşılanması, okul ve derslik sayısının yetersiz olması, sınıf mevcutlarının kalabalık olmasından kaynaklanan sorunların çözülmesi gerekmektedir. Öğretmen açığı, atamasız öğretmen ders başına çalıştırılarak kapatılmalı, okulsuz köylerin ve taşımalı eğitim sisteminin sıkıntıları giderilmelidir. Biliyoruz; Türkiye’de ilkokul 4’üncü sınıf öğrencilerinin yüzde 40’ı, 8’inci sınıf öğrencilerinin yüzde 46’sı okula aç giderken, 1 milyon 358 bin çocuk açlığın eşiğinde. Seçim döneminde verdiğiniz bedava yemek sözünü bizden kopyalayarak yerine getirin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu