Teknoloji

İki büyük teknoloji devi arabalara yapay zeka getirmek için el sıkıştı

NVIDIA, araçlarda bilgi – eğlence sistemlerinde kullanılmak amacıyla AI odaklı yeni çiplerüretmek istiyor ve bu amaçla MediaTek ile iştirak kurduğunu duyurdu.Planlara göre MediaTek, NVIDIA SÜRMEKplatformu çalıştıran bir NVIDIA GPU yongasını kullanarak yeni SoC’ler geliştirecek.

NVIDIA CEO’su Jensen Huang Yapılan açıklamaya göre bu saldırı sadece premium araç sahiplerine fayda sağlamayacak. ” MediaTek’in sektör lideri çip üzerinde sistem (SoC) teknolojisi ile NVIDIA’nın GPU ve AI yazılım teknolojilerinin birleşimi, lüksten giriş düzeyine kadar tüm araç segmentleri için yeni kullanıcı deneyimleri, gelişmiş güvenlik ve yeni bağlantılı hizmetler sağlayacak.” diyor.

NVIDIA tabanlı çip, müşteriler için performansı geliştirilmiş bir çiptir. Dimensity Auto, platformu sağlamaya yardımcı olacak . Dimensity Auto, MediaTek’in eğlence ve kokpit özelliklerini donanımlı araçlara taşıyan araç içi çözümüdür.

MediaTek CEO’su Rick Tsai, ” Bu ortaklıkla işbirlikçi vizyonumuz, yeni nesil akıllı, her zaman bağlantılı araçları tasarlayarak otomotiv endüstrisi için küresel bir tek durak noktası sağlamaktır.der ve ekler: NVIDIA ile bu özel işbirliği sayesinde, geleceğin bilgi işlem yoğun, yazılım tanımlı aracı için gerçekten benzersiz bir platform sunabileceğiz.

habergundogmus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu