Haber

Gazze’de sağlık sistemi çöküyor

GAZZE’DE SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKÜYOR

KIZILAY’DAN GAZZE’YE KAN TORBASI DESTEĞİ

 

Gazze’de sivilleri hiçe sayan çatışmalar, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere sivillerin ölümüne neden oluyor. Sağlık sisteminin çökmenin eşiğinde olduğu Gazze’de Türk Kızılayı, ihtiyaç duyulan kan torbalarını bölgeye göndermeye başladı. Kan torbalarının yanı sıra aferez trombosit seti de gönderen Kızılay, aynı zamanda aferez cihazı da gönderecek.

 

Türkiye’den gönderdiği uçaklarla bölgeye acil sağlık malzemesi ve jeneratör sağlayan Türk Kızılayı, Gazze’deki hastanelerin ihtiyaç duyduğu ve bölgeden temin edilemeyen tıbbi malzemeleri de destekliyor. Kızılay, Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle Gazze’ye gönderilen tıbbi malzeme dolu uçaklar için kan torbası, aferez trombosit seti ve aferez cihazlarının planlamasını yaparak, sevkiyata başladı.

 

İlk aşamada 8 bin kan torbası ve 160 aferez trombosit seti gönderen Kızılay, aferez cihazını da Sağlık Bakanlığı uçağıyla bölgeye ulaştıracak. Kızılay, gıda, yakıt, tıbbi malzeme ve ilaç gibi ihtiyaçların bulunduğu Gazze’deki sivillere yönelik yardımlarını sürdürecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu