Haber

DEVA Parti Genel Başkanı Babacan, Şanlıurfa’daki depremzedeleri ziyaret etti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’nin geçmişteki zor günleri birlik ve beraberlik içinde aştığını belirterek, “Türkiye bu zor dönemi atlatacak, millet olarak yeniden ayağa kalkacağız, koşmaya başlayacağız.” söz konusu.

Babacan, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yıkılan binaları inceleyerek depremzedelerle görüştü.

Basına açıklamalarda bulunan Babacan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Depremden etkilenen illeri ziyaret ettiklerini anlatan Babacan, “Yıkım gerçekten büyük. Yakın tarihimizin en büyük felaketiyle karşı karşıyayız.” söz konusu.

Babacan, görüştüğü depremzedelerin kendilerinden konteyner istediğine değinerek hijyen konusunun önemine dikkat çekti. Ali Babacan, seyyar tuvaletin bölge için değerli olduğunu söyledi.

Partilerinin depremin ilk gününden itibaren yardım toplamaya başladığını belirten Babacan, kendi depolarını oluşturduklarını ve 200’ü aşkın tırı aşkın yardımı depremzedelere ulaştırdıklarını belirtti.

Babacan, geçmişte Türkiye’nin sıkıntılı günleri birlikte aştığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Bu ülke büyük bir ülke, milletimizin sağduyusu ve öngörüsü ileri görüşlü bir millettir. Sezgisi yüksek bir millettir, bu topraklarda nice zorluklar çektik, nice zor zamanlar yaşadık.” Ama millet olarak omuz omuza durunca hepsinin üstesinden geldik.Sıkıntılı zamanlar oldu gibi ama her defasında ayağa kalktık.Tekrar ayağa kalktık, Türkiye bu sıkıntılı dönemi atlatacak, ayağa kalkacağız. Yine millet olarak koşmaya başlayacağız. Hiç şüphem yok. Yeter ki bu birlik ruhumuzu kaybetmeyelim, millet olarak hep el ele olalım.”

Daha sonra Eyyübiye ilçesine taşınan Babacan, burada çadırda kalan depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

kahramankazan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu