Haber

CSO’da 100’üncü yıla özel konser

CSO’da 100’üncü yıla özel konser

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında DEVLET Çok Sesli Korosu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) tarafından ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ düzenlendi.

CSO Ana Salon’da gerçekleştirilen konserde 8 ilden gelen çocuk koroları, gençlik koroları ve amatör korolar Cumhuriyetin 100’üncü yılı anısına eserler sergiledi. Ayrıca konserde TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Korosu da 26 amatör koroyla birlikte Cumhuriyet marşlarını seslendirdi. 2 gün sürecek konserlerde Cumhuriyet Korosunda 1500 koro görev alacak.

Konserle ilgili bilgi paylaşan konser şefi Cemi’i Can Deliorman, bugün ve yarın çok tarihi iki konser vereceklerini belirterek, “Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün manevi değeri hepimiz için çok büyük. STK için büyük. Orkestramız Cumhuriyet tarihiyle özdeşleşmiş çok değerli bir kurumdur.” kurum. Cumhuriyetin en değerli başarılarından biri. Unutulmaz tarihi bir konser olacak. Daha nice 100 yıllar diliyoruz. Programda çok sevilen ve akılda kalan marşlarımız var. Yeni yazılan Cumhuriyet marşlarımız da var. Başkanlığımızın düzenlediği yarışın kazananları ve kazanan marşları programda yer alıyor. “İzleyicilerin bizimle birlikte şarkı söyleyebileceği bir program hazırladık” dedi.

Devlet Çok Sesli Koro Şefi Burak Onur Erdem, konsere Türkiye’den 1500 koronun katıldığını belirterek, “Cumhuriyet’in anlamının prestijiyle herkesin katılımcı olduğu, kendi sesiyle katıldığı, kendi sesiyle katıldığı bir konser gerçekleştiriyoruz. Kendi iradesi ve kendi özgür düşüncesiyle 100 yıllık bir konser yapıyoruz. Bütün salon “Marşlar hep bir ağızdan söylenecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu