Haber

Çadırda Yaşayan Depremzedelere 4.145 TL Elektrik Faturası Geldi: “Depremden Kurtulduk, Borçlardan Kurtulamadık”

Depremde evi ağır hasar gören ve üç çocuğuyla birlikte çadırda kalan Adıyaman’da depremzede 4 bin 145 TL elektrik faturası aldı. Depremzede Sevda İlik, “Biraz vicdan, biraz adalet. 4 bin 145 lira para ne demek? Senin işin değil ama benim durumum da değil. Al ve hapse at. Bir canımız kalmıştı. Depremi atlattık, borçlarımızdan kurtulamadık. Al ve senin olsun.”

Depremin ardından günlerce elektriksiz kalan depremzedelere binlerce liralık elektrik faturası gönderilmeye başlandı. 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinden etkilenen şehirler afet bölgesi ilan edildi. Bu illerde elektrik, su ve doğalgaz faturalarının 3 ay ertelendiği açıklandı.

Çadırda kalan Abuzer İlik, Adıyaman’ın Yazıbaşı köyündeki evlerinin depremde ağır hasar görmesi nedeniyle “4 bin 145 TL” elektrik faturası aldı. Depremden bu yana eşi ve 3 çocuğuyla birlikte çadırda kalan Abuzer İlik, faturayı gönderen AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye giderek, evinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “ağır hasarlı” raporu olduğunu söyledi. kentleşme

Abuzer İlik’in eşi Sevda İlik, faturayı ödemeyeceklerini belirterek, konuyla ilgili ANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

“Üç küçük çocuğumla bir çadırda yaşıyorum. 5 aydır çadırda yaşıyoruz. Boşaltılan bir eve neden 4 bin 145 TL elektrik faturası kesildiğini anlamak istiyorum. Ekmeğimi sacda (odun ateşinde) yapıyorum. Çayımı küçük ocakta pişiriyorum. Su ısıtıcımız ve televizyonumuz var. Çadırımda fazla malzememiz yok. Üç küçük çocuğumla bir çadırda yaşıyorum. Eşim bugün AKEDAŞ elektrik dağıtım şirketine gitti. Orada eşimi tehdit ettiler ve ‘Bu parayı ödemezseniz evinize haciz koyacağız’ dediler. İşte geliyorlar. Ağır hasarlı bir konuta ne dayatacaklar? Hiçbirşeyimiz yok. Haciz koyacaksan benim üç çocuğum var gel senin olsun. Eğer haciz koyacaksanız, bunun için ne uygulayacaksınız, bizim adımıza kayıtlı olanı öğrenecek misiniz?’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu