Haber

Başkan Altay, Konya’da Depremzedelerin İftarını Paylaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı ile birlikte Konya’da ağırlanan depremzedelerin iftar sofrasını paylaştı. Önder Altay, “Konya halkı olarak kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık. Bir afet yaşadığımızda milletimizin nasıl birlik ve beraberlik içinde olduğuna şahit oluyoruz.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı ile birlikte deprem bölgelerinden gelerek Konya’da ağırlanan depremzedelerle iftar yemeği yedi.

KYK Mesnevi Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen programda konuşan Önder Altay, depremzedeleri Konya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Konyalılar olarak kapılarının ve gönüllerinin kendilerine her zaman açık olduğunu söyledi.

“İnşallah en kısa zamanda bu da atlatılır”

Önder Altay, “Rabbim şehirlerimizi ve ülkemizi tüm afetlerden korusun” diye devam ederek, “Bir afet yaşadığımızda milletimizin ne kadar birlik ve beraberlik içinde olduğuna şahit oluyoruz. Konya olarak Hatay’a tayin edildik. Misafirlerimiz de var. Orada diğer belediyeler de hizmetlerin yürütülmesi ve hayatın bir an önce normale dönmesi için çalışıyor.Bir yandan sizler gibi Konya’da misafir ettiğimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için çaba sarf ediyoruz. .Devletimiz büyük ve güçlü inşallah bir an önce bu durum atlatılır.Bölgeye sık sık giden bir abi olarak orada daimi konut üretiminin hızla devam ettiğini belirtmek isterim.Tekrardan herkese hoşgeldiniz diyorum. Konya halkına hayırlı ramazanlar” dedi.

“YARALARIN HIZLI İYİLEŞMESİ BİZE UMUT VERİYOR”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Hepinize hayırlı ramazanlar. Bu ramazan ayını bu şekilde yaşıyoruz. Yüce Allah bizleri her türlü musibet ve musibetlerden muhafaza eylesin. Düşüncelerimiz olsa da devletimizin büyüklüğü, millet sevgisi, değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın çaresiz seferberliği nedeniyle yaraların hızla sarılması bizlere umut veriyor. Sağlık ve esenlikler dilerim Rabbimden. Yaralarımıza şifa olsun, inşallah ömrümüzün geri kalanında nice ramazanlar ve bayramlar bire bir güzelliklerle yaşarız” diye konuştu.

“HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız ve AK Parti İl Başkanımız ile sizlerle birlikteyiz. Öncelikle hepinizi tebrik ederim. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Allah birliğimizi daim etsin. Her zaman yanındayız. Her zaman yanındayız. Yaralarımızı birlikte saracağız inşallah. Şehirlerimizi birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.

BAŞKAN ALTAY, SELÇUK CAMİİ’NDE TERAVİH SONRASI VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, iftar yemeğinin ardından Meram Selçuk Camii’nde kılınan teravih namazının ardından bölge halkıyla bir araya geldi. Cami çıkışında vatandaşları selamlayarak mübarek Ramazanlarını kutlayan Önder Altay, “Allah birliğimizi ve samimi dualarımızı kabul etsin” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habercarsamba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu