Haber

Alevi Derneği’nden ilk bahar şenliği

Yılmaz ADIYAMAN / ALMANYA (İGFA) –Almanya’nın Duisburg-Marxloh kentinde düzenlenen 4 gün süren etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kadın kollarının ve istekli hanımların hazırladığı birbirinden lezzetli yemekler misafirlere sunulurken, erkekler de mangalda görev aldı.

“Melody” derneğinin enstrüman grubu etkinliğe renk kattı.

Alevi Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Deniz Güner, 4 gün sürecek etkinliğe yönetim olarak yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Böyle bir etkinliğin amacı ruhlarımızı ve dostlarımızı bir araya getirmektir. birlik ve beraberlik… Bir araya gelmek, sohbet etmek, bir araya gelmek… “Maalesef cenazelerde, düğünlerde sık sık bir araya gelip görüşüyoruz. O yüzden bu tür etkinlikler bizim için çok önemli. Pandemi nedeniyle birçok etkinlik ve aktivite şimdiden durmuştur. Çok şükür her şey tekrar normale döndü” dedi.

“DEV PROJEYE HAZIRLANIN”

Yaklaşık 7 yıldır bir Cemevi projemiz var. Duisburg-Marxloh Weselerstr üzerindeki yerleri satın aldıklarını kaydeden Güner, “Sıfırdan dev bir projemiz olduğu için belediye ile çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda her şey çok güzel gidiyor. Teknik çalışmalarımız devam ediyor. Her zamanki gibi Altyapı çalışmalarımız da “Bu tür dev projeler göründüğü kadar kolay değil. Çok çaba sarf etmelisin. Çok çalışmalıyız ve çabalamalıyız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu yıl sonuna kadar geleceğimizi daha net görerek önümüzdeki yıl inşaatımıza başlayacağız. Ruhlarımız dev projeye hazır olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu