Haber

ABD Büyükelçisi’nin Kılıçdaroğlu ile görüşmesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert tepki: Haddinizi bileceksiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’da dün gerçekleştirilen tesislerin toplu açılış töreninin ardından Bağcılar Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.

“BU MUHABİR BAŞKANDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Flake’in Kılıçdaroğlu’nu ziyaretiyle ilgili olarak, “Bu seçimlerde Amerika’ya ders vermemiz gerekiyor. Oradan Joe Biden konuşuyor, Biden’ın büyükelçisinin burada ne işi var? Gidiyor Kemal Bey. O gidiyor.” Yazık, biraz aklını başına topla, sen büyükelçisin, buradaki muhatabın da Cumhurbaşkanı.” ifadeleri kullandı.

“KAPILARIMIZ ONA KAPALI”

“Bundan sonra hangi yüzle Cumhurbaşkanı’ndan randevu isteyeceksiniz?” Erdoğan, “Kapımız ona kapalı, onu bir daha görmeyeceksiniz. Neden? Haddinizi bileceksiniz. Büyükelçi olarak görevinizi bileceksiniz. Büyükelçi nasıl çalışır öğreneceksiniz. İnşallah iyi hazırlanıyoruzdur” dedi. 14 Mayıs için iyi koşuyoruz. Rabbimin izniyle özellikle 6 milyondan fazla gencimiz var. Bu gençlerin seçimlerdeki duruşu çok önemli.”

NE OLDU?

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’i kabul etmişti. İki ismin görüşmesinden görüntüler basına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu