Teknoloji

2024 Model Volkswagen ID.3 Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

Alman otomobil devi volkswagen , ID.3 adını verdiği elektrikli şehir otomobilini birkaç yıl önce tanıttı. Bu araç henüz Türkiye’ye gelmedi ancak ikinci nesil ID.3 bugün düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı. Volkswagen’in yeni modeli 2024 olarak lanse edildi ID.3tasarım anlamında sanıldığı kadar çok yenilik içermiyor.

Volkswagen ID.3’teki en büyük tasarım yeniliği ön tampondur. hafif dokunuşlar yapılmış olması. Tasarımcılar, havalandırma deliklerini genişleterek tamponun daha agresif görünmesini sağlamış. Ayrıca birinci nesil ID.3’te kaput kısa tutulmuş ve camın bittiği bölgeye siyah bir plastik yerleştirilmiş. Bu tasarım detayını ortadan kaldıran Volkswagen, aracı daha ödülgösterdi.

2024 Volkswagen ID.3 ile tanışın!

Volkswagen, ID.3’ün iç tasarımında büyük değişiklikler yapmadı. Ancak özellikle döşeme ve kaplamalar konusunda bazı çalışmalar yapılmıştır. Bu içerikte; Volkswagen ID.3’te daha fazlası yumuşak malzeme kullanılıyor. Ayrı kullanılan malzemeler yüzde 71Geri dönüştürülmüş plastikten yapılmıştır.

İç tasarımdaki diğer detaylara baktığımızda ise; 5.3 inç Boyutlandırılmış dijital ekranı görüyoruz. Orta konsoldaki bilgi-eğlence ekranı 12 inç büyüklüğünde ve dokunmatik yapıya sahip. Volkswagen, ID.3 sahiplerine bir hayalet bilgi ekranı sunuyor ve cam tavanfırsatı da sunacak.

2024 model Volkswagen ID.3’ün ikinci nesil olarak piyasaya sürülmesinin en değerli sebeplerinden biri, sürüş sistemlerinde iyileştirmeler yapıldı. Volkswagen, aracın rota planlama sistemini geliştirdi. Sistem artık akü durumunu, trafik bilgilerini ve şarj istasyonlarını kullanarak en uygun rotayı oluşturacak. Ayrıca bu araba park asistanısürücünün hareketlerini hafızasına kaydedecek ve gerektiğinde etkin yardım sağlayacaktır.

Kaputun altına bir göz atalım. volkswagen ID.3, 201 beygir gücünde 310 Nm torka sahip bir elektrik motoruna sahiptir. Bu motor, 58 kWh ve 77 kWh kapasiteli bataryalarla eşleştirilecek. küçük pil 426 km , büyük batarya 546 km menzil sunacak. Volkswagen’e göre büyük pil, 30 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor.

2024 model Volkswagen ID.3 ne zaman çıkacak ve fiyatı ne olacak? şimdilik bilinmiyor . Ancak otomotiv sektörü kaynakları, aracın son çeyreğin prestijiyle çıkacağını iddia ediyor. Fiyat bilgisi de çıkışın yanındabir süre içinde belirlenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu