Teknoloji

2022 Yılında Oynanabilecek Birbirinden Güzel 11 RPG Oyunu!

RPG oyunları, oyun dünyasında her vakit çok beğenilmiş bir çeşit olarak bilinir. Pandemi tesirinin ortadan kalktığı 2022 yılında oyun şirketleri son devirlerde RPG tipindeki oyunlarını çıkarttı, pekala yılın en âlâ 11 RPG tipindeki oyunları neler?

Sizler için yakın periyotta çıkmış birbirinden hoş RPG oyunununu listeledik!

1. Elden Ring

Çıkışıyla birlikte oyunseverlerin ağzının suyunu akıtan ve büyük bir satış oranı yakalayan Elden Ring, insanların özlediği kaliteli RPG isteğini karşılamayı başarmıştı. 

Metacritic Score: 94

2. Horizon Forbidden West

Horizon Zero Dawn’ın devam oyunu olan Horizon Forbidden West, Sony markasının gurur duyarak çıkarttığı ve Horizon Zero Dawn’daki kalitesini sürdürdüğü yeni oyun, üzerine düşünülmüş bir cihanla karşımıza çıkmıştı. Hem öykünün bağlayıcılığı hem de yeni dinamikler olması RPG cinsinin hayranlarını sevindirmişti.

Meetacritic Score: 88

3. Dying Light 2 Stay Human

Dying Light serisi zombi temalı oyunlar denilince akla gelen birinci oyunlardan olmayı başarmıştı, barındırdığı mekanikler ve kıssası etkileyiciydi. Dying Light 2 ise uzun oynanış saatleri, farklı parkur mekanikleri ve öyküsüyle hem mevcut oyuncularını hem de yeni oyuncularını tatmin etmeyi başarmıştı. 

Metacritic Score: 77

4. God of War: Ragnarök

God of War serisinin son oyunu olan God of War: Ragnarök şimdi geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. 17 yıllık bir mazisi olan markanın hayranı hayli fazla, bu fazlalılığın temel 2 sebebi bulunuyor. Hem oynanış hem de öykünün kuvvetliliği. Yeni oyunda da bunu başaran seri, oyuncuları mest etmeyi başarmış görünüyor.

Metacritic Score: 93

5. Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo, Tango Gameworks tarafından geliştirlen ve Bethesda Softworks ile yayımlanan mükemmel ayrıntılar barındıran bir açık dünya oyunu. Cyberpunk 2077’nin büyük bir ilgi topladığı süreçte Ghostwire: Tokyo uygun bir alternatif olma özelliği taşıyor. Hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından son derece beğenilmişti.

Metacritic Score: 75

6. Disco Elysium

Disco Elysium son vakitlerde çıkışını gerçekleştirmiş, RPG cinsinin bağımlılarını son derece tatmin eden metin tabanlı bir oyundur. Geçtiğimiz aylarda Türkçe lisan takviyesi almış ve bölgesel çapta da en çok indirilen oyunlardan birisi olmuştur.

Metacritic Score: 97

7. Gotham Knights

Çıkışından evvel standart DC cihanında geçecek bir oyun olarak beklenirken son derece oyuncuları tatmin etmeyi başarmış bir imal olan Gotham Knights hem öyküsü hem de oynanışıyla oyunculara büyük keyif vermeyi başarmıştı.

Metacritic Score: 69

8. Deathloop

2021 yılında düzenlenen The Game Awards ödül sahibi olan Deathloop çok farklı bir oynanış mekaniği sunması ve aksiyon transfer dinamikleriyle oyuncuları mest etmeyi başarmıştı.

Metacritic Score: 87

9. Citizen Sleeper

Citizen Sleeper metin tabanlı rol yapma mekanikleriyle 2019 yılında çıkan Disco Elysium’u andırıyor, dönem olarak etkileyici ve ilgi çeken bir evren yaratılması eğlenceli, akılda kalıcı bir oynanış sunuyor.

Metacritic Score: 82

10. Trek To Yomi

Birçok farklı açıdan ilginçlik barındıran Trek To Yomi’de hem farklı bir açıdan oyun oynanıyor hem de birbirinden farklı karakterlerle savaşılıyor. Sanatsal olarak Akira Kurusowa’nın elinden çıkmış hissini veren Trek To Yomi bu yıl öyküsüyle ve oynanışıyla oyuncuları tatmin etmişti.

Metacritic Score: 71

11. Expeditions: Rome

Bir üçleme oyunu olan Expeditions: Rome, THQ Nordic tarafından yayımlanmış taktiksel rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Hem farklı bir oynanış hem de devir olarak ilgi cazip olan üretim, çeşidin sevdalıları tarafından beğenilmişti.

Metacritic Score: 80

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu